Torebki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat torebek.

Torebki wieczorowe - interesujące fakty i porady

Do eleganckiej kreacji, zakładanej przy ważnej okazji, sprawdzą się torebki wieczorowe. Warto wiedzieć, jakie dostępne są ich rodzaje i czym się kierować, wybierając odpowiedni model pasujący do sukni.

Każda kobieta, która szykuje się na bal, wieczorne wyjście czy bankiet musi – poza sukienką i odpowiednim obuwiem - zaopatrzyć się również w istotny dodatek. Chodzi o torebkę wieczorową. Bez niej strój nie będzie kompletny. Trzeba jednocześnie pamiętać, że źle dobrany model może zepsuć cały efekt, jaki kobieta zamierzała swoim ubiorem osiągnąć.

By torebka wieczorowa spełniła swoje zadanie

Torebki damskie wieczorowe mają jedną wspólną cechę – są niewielkie. Niezależnie od tego czy wybierzemy kopertówkę, bagietkę czy bardziej klasyczny model, każda z nich rozmiarem swym umożliwia przechowywanie co najwyżej paczki chusteczek i szminki. Kupując torebkę wieczorową, pamiętajmy więc o tym, co będziemy chciały w niej zmieścić. Rozdęta i wypchana „po brzegi” nie będzie wyglądała elegancko.

Torebki wieczorowe, jeśli mają dodać nam szyku, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Zwykle do ich produkcji wykorzystuje się atłasy, aksamity, welury i wszelkie inne szlachetne gatunki materiałów. Modne torebki wieczorowe zdobione są też kryształami, cekinami, dżetami, pajetami i aplikacjami haftowanymi, które są „na czasie”, a które nie popsują jej eleganckiego charakteru.

Jeśli chodzi o kolorystykę, warto stawiać przede wszystkim na czerń. Czarne torebki to bowiem klasyka, która będzie pasować do każdej kreacji. Sprawdzi się ona przede wszystkim do kolorowych kreacji, które nie potrzebują zwykle większej ilości barwnych akcentów. Ewentualnie dozwolona jest torebka w kolorze kontrastowym do koloru sukienki. Czarną kreację ożywią zaś kolorowe akcenty, także w postaci butów i biżuterii.

Aby całość stroju wyglądała elegancko, trzeba pamiętać o jednym – dodatki muszą być dobrane do sukni pod względem materiału. Atłasowa sukienka i aksamitna torebka wieczorowa tworzą fatalne połączenie, nawet jeśli będą w identycznym odcieniu.

Rodzaje torebek wieczorowych

Torebki wieczorowe to kategoria złożona. Zanim pójdziemy więc na zakupy, warto zastanowić się jakie modele nas interesują, i jakie są w ogóle dostępne.

Wyróżnia się przede wszystkich 3 ich rodzaje:

  • kopertówki - noszone w dłoni, pozbawione paska na ramię,
  • „bagietki” - długie i zaokrąglone, które kształtem przypominają francuskie bagietki,
  • klasyczne - na łańcuszku, niewielkie, zapinane na zamek lub zatrzask, noszone na ramieniu.