Torebki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat torebek.

Najmodniejsze torebki - interesujące fakty i porady

Najmodniejsze torebki tego sezonu powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Modele prezentowane na wybiegach są już dostępne w sklepach. Warto więc zaopatrzyć się w najnowsze fasony i być z modą za pan brat.

Torebki, tak jak i każdy inny element mody damskiej, cechują się zmiennością sezonową. To, co jest teraz „na czasie”, już za kilka sezonów będzie nieaktualne. Najmodniejsze torebki i ich styl dyktowane są przez uznane domy mody tak samo, jak inne elementy garderoby. A ponieważ stanowią bardzo ważny element każdego stroju, ich nieodpowiedni dobór może popsuć nawet najlepsze odzieżowe zestawienie.

Wydawałoby się, że w modzie na torebki niewiele może się zmienić. Tymczasem najmodniejsze modele to raz wielkie torby w rozmiarze XL, a raz kuferki lub worki czy niewielkie sakiewki. Kobiety stale więc muszą dostosowywać swoje przyzwyczajenia do aktualnych trendów. O ile zamienić niewielką torebkę na dużą jest łatwo, o tyle z dużej na niewielką znacznie trudniej. Jeśli jednak kobieta chce być trendy, musi nosić najmodniejsze torebki pojawiające się w danym sezonie, w starych będzie bowiem wyglądała passé.

Jak zmienia się moda na torebki damskie?

Najmodniejsze torebki damskie co sezon są nieco inne. Jednak, jako że moda w zakresie nowych modeli zatacza koło, wcale nie musimy pozbywać się dopiero co zakupionych fasonów. Wystarczy je przechować, ponieważ za kilka lat dane modele znów powrócą do łask.

W poprzednim sezonie modne były torebki obszerne, zdobione haftami i aplikacjami. Obecnie „na czasie” są modele mniejsze - tekstylne i skórzane. Najmodniejsze torebki 2012, zgodnie z zapowiedziami projektantów to kopertówki ze zwierzęcymi motywami, ćwiekami oraz futerkowymi wykończeniami.

Z kolekcji pre fall można wywnioskować też, że najmodniejsze torebki na wiosnę 2012 to modele na ramię i demi (krótkie rączki - do noszenia wysoko na ramieniu, bądź w ręce).

Niezależnie jednak od trendów, kupując nawet najmodniejsze torebki, warto pamiętać o tym, że muszą być one dobrane kolorystycznie do całości stroju. Istotne znaczenie ma również wygoda w noszeniu.